Ride4Less

Jak to działa

1. Wybierz samochód

W naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt modeli różnych marek, przede wszystkim marek premium. Możecie wybierać spośród aut dostępnych w katalogu ofert lub przesłać własną konfigurację na auto spoza oferty ale tylko dla marki, którą aktualnie oferujemy.

2. Przygotowanie dokumentów

Aby rozpocząć proces zamówienia auta należy wybrać konkretną ofertę. Następnie Klient podpisuje umowę współpracy z Ride4Less. Po jej podpisaniu udostępniamy wszystkie dokumenty, wymagane do złożenia w danej instytucji finansowej czyli wniosek na finansowanie w banku/firmie leasingowej oraz, w wybranych przypadkach, dodatkowe dokumenty finansowe - PIT, KPiR, Rachunek Zysków i Strat czy Bilans.

3. Weryfikacja

Po złożeniu wymaganych dokumentów następuje proces weryfikacji Klienta trwający zazwyczaj od 2 do 4 dni roboczych. W wybranych przypadkach finansujący ma prawo zmienić warunki oferty wymagając udziału własnego - głównie dotyczy to działalności z niewystarczającą zdolnością kredytową. Czasami, w przypadku dużego zainteresowania na dane auto proces weryfikacji Klienta może się znacznie wydłużyć.

4. Podpisanie umowy

Podpisanie umowy następuje po pozytywnej weryfikacji dokumentów finansowych. Wówczas współpracująca z nami instytucja finansowa przygotowuje komplet dokumentów, których podpisanie przez Klienta odbywa się bezpośrednio w siedzibie finansującego lub drogą korespondencyjną za pomocą firmy kurierskiej.

5. Zamówienie samochodu

Po podpisaniu umowy na finansowanie i wpłaceniu nam umownego wynagrodzenia, auto jest zamawiane przez Ride4Less na rzecz finansującego. Auta zamawiamy bezpośrednio u dealera danej marki. Czasami wymagamy wpłaty zaliczki na dane auto, ma to miejsce w przypadkach gdy posiadamy w ofercie konkretne sztuki w atrakcyjnych cenach i formą rezerwacji jest zaliczka.

6. Rejestracja samochodu

Gdy auto jest już dostępne u dealera, zamawiane są dokumenty wymagane do jego rejestracji. Proces ten może trwać nawet do 30 dni - dealer otrzymuje zamówienie, przygotowuje dokumenty do rejestracji, a następnie komplet dokumentów trafia do Wydziału Komunikacji. Po rejestracji auta, komplet dokumentów wysyłany jest do dealera, a ten przygotowuje je do odbioru przez Klienta.

7. Wydanie

Dealer, po otrzymaniu kompletu dokumentów do wydania auta, umawia Klienta na odbiór w dogodnym dla niego terminie.

FAQ

Jak wygląda współpraca z Ride4Less?

Współpracujemy z największymi instytucjami finansowymi w kraju specjalizującymi się w wynajmie długoterminowym. Przedstawiamy klientom oferty, a następnie po akceptacji przez klienta wysyłamy Klientowi dokumenty wymagane przez instytucje finansową oraz wspieramy go w pomyślnej realizacji transakcji. Gdy Klient otrzyma zgodę na finansowanie wybranego samochodu, przygotowujemy auto do rejestracji, a następnie do wydania.

Czy jest możliwość indywidualnej kalkulacji samochodu?

Tak, możemy przygotować dowolną kalkulację dla samochodu ale tylko z grupy marek dostępnych w naszej ofercie. Przykładowo, nie przygotujemy kalkulacji na Dacię, ponieważ nie mamy jej w ofercie. Indywidualnie liczymy max. dwie konfiguracje wybranych samochodów. Każda kolejna jest dodatkowo płatna.

Czy jest możliwość zmiany parametrów oferty?

Tak, możemy przygotować ofertę na oferowane auto z dowolnym limitem od (5000 do 100000km rocznie) i na okres max. 60 miesięcy. Czas oczekiwania na taką ofertę to 2-3 dni robocze.

Kto może skorzystać z oferty?

Nasze oferty kierujemy przede wszystkim do osób prowadzących działalność gospodarczą lub do spółek prawa handlowego. Wybrane oferty są również dostępne dla osób fizycznych - wówczas są odpowiednio oznaczone. Oferta bez udziału własnego dedykowana jest dla firm działających operacyjnie nieprzerwanie minimum rok i generujących wyniki finansowe pozwalające na regulowanie zobowiązań z tytułu umowy wynajmu auta.

Skąd pochodzą auta?

Auta pochodzą w 100% z polskiej sieci dealerskiej, są fabrycznie nowe, odbierane bezpośrednio przez klienta we wskazanych salonach na terenie kraju. Na życzenie klienta, za dodatkową opłatą, isniteje możliwość podstawienia samochodu przez Ride4less we wskazane miejsce.

Jaki jest okres oczekiwania na samochód?

W zależności od dostępności auta czas oczekiwania wynosi od 3 do nawet 30 tygodni. Auta dostępne na stoku dealera/importera dostarczamy w około 14 dni roboczych od podpisania umowy.

Dlaczego samochody o tej samej wartości mają różne raty?

Wynajem długoterminowy rządzi się innymi prawami niż klasyczny leasing gdzie po zakonczeniu umowy Klient wykupuje auto za 1% wartości. Leasing zawsze opiera się o wartość przedmiotu leasingu i na tej podstawie wyliczane są raty. W przypadku najmu o wysokości raty decyduje wiele czynników, takich jak wartość rezydualna auta, wyposażenie, rabat (nie komunikujemy go Klientowi), okres obecności danego modelu na rynku, okres finansowania i przede wszystkim roczny limit kilometrów.

Czym jest wartość rezydualna?

Wartość rezydualna (RV) to szacowana wartość auta po umownym okresie finansowania, czyli główny wskaźnik świadczący o wysokości raty.

Czy oferujecie auta przedkontraktowe?

Tak, dysponujemy autami różnych marek, w większości Premium. Auta przedkontraktowe oferujemy tylko dla Klientów Ride4Less, którzy pozytywnie przeszli proces zamówienia, uzyskali finansowanie i oczekują na nowe auta. Ceny wynajmu naszych aut ustalane są indywidualnie w zależności od wybranej marki oraz modelu.

Czy można od Was kupić samochód po rabacie jakim dysponujecie?

Nie. Oferujemy tylko samochody w formie wynajmu długoterminowego. Jedyną opcją jest zakup naszych aut demonstracyjnych. Najczęściej są to auta 6 miesięczne z przebiegiem max. 10 000km.

Czy oferty finansowania są dodatkowo zabezpieczane przez finansujących?

W wybranych przypadkach instytucja finansowa może wymagać następujących zabezpieczeń (standardowych dla rynku finansowania pojazdów): weksel, kaucja zwrotna po zakończeniu umowy lub polecenie zapłaty.

Czy pobieramy prowizje od klientów?

NIE, obecnie nasz model biznesowy nie wymaga pobierania dodatkowych opłat w formie prowizji.

Smolna 4
00-375 Warszawa
Polska

Przydatne informacje
Śledź nas na